آنالیز اینستاگرام

ادمین پناه ادز
25 فروردین 1400

اهمیت آنالیز اینستاگرام برای پیج های کسب و کار های مختلف به حدی است که بدون تحلیل و آنالیز اینستاگرام نمی توان به موفقیت چشم گیری در اینستاگرام رسید.

همان طور که می دانید اینستاگرام جز شبکه های اجتماعی پرطرفدار است. به همین دلیل است که روزانه میلیون ها کاربر ایرانی در آن فعالیت دارند. بنابراین فضای مناسبی ایجاد شده تا افراد بتوانند کسب و کار خود را در آن تشکیل دهند. البته داشتن یک کسب و کار موفق نیازمند مهارت و دانش های مختلفی در این زمینه است.

آنالیز اینستاگرام

افرادی که یک اکانت بزینسی ایجاد می کنند باید نسبت به بسیاری از موارد هوشیار باشند که یکی از آنها آنالیز اینستاگرام است. در ادامه سعی می کنیم بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را به شما منتقل کنیم. اگر صاحب کسب و کاری در اینستاگرام هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله آنالیز اینستاگرام  با ما باشید.

اهمیت آنالیز اینستاگرام

قطعا همه افرادی که در اینستاگرام پیج بیزینسی دارند به دنبال مخاطب بیشتر هستند. اما جذب مخاطب های بیشتر راه های مختلفی دارد و نیاز به زمان خواهد داشت. یکی از موردهایی که در جذب مخاطب تاثیرگذار است تولید و خلق محتوای جذاب است. برای پیدا کردن سلیقه و نظر مخاطب باید از آنالیز محتواهای گذاشته شده استفاده کرد. با این روش می توان تشخیص داد که چه مواردی بیشتر مورد توجه آنها قرار گرفته است.

اهمیت آنالیز اینستاگرام
به طور مثال شخصی که پیج فروش کیف دارد، در ابتدا عکاسی های خود را با پیش زمینه سفید انجام داده و حال با استفاده از رنگ های مختلف عکاسی کیف ها را انجام می دهد. برای اینکه متوجه انتخاب مخاطب شود باید از طریق آنالیز، بررسی کند که چه محتواهایی را بیشتر پسندیده اند. پس نیاز است که راه های مختلف آنالیز با ابزارهای مختلف را یاد بگیرند در غیر این صورت امکان موفقیت برای آنها کاهش پیدا می کند.

آنالیز اینستاگرام از روی reach

Reach به معنای تعداد اکانت های منحصر به فرد که از پست شما بازدید کرده اند، است. به طور مثال اگر 200 نفر پست شما را تماشا کرده باشند، مقدار reach را 200 نمایش خواهند داد حتی اگر شخصی آن پست را چند بار دیده باشد. بسیار افرادی هستند که ریچ و ایمپرشن را با یکدیگر اشتباه می گیرند، اما در واقع با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه درباره ایمپرشن نیز صحبت خواهیم کرد و تفاوت این دو را در می یابید.

آنالیز اینستاگرام از روی reach
برای اینکه متوجه شوید کدام یک از پست های شما بیشتر مورد توجه دنبال کنندگان قرار گرفته است مقدار ریچ تمام پست ها را با یکیدگر مقایسه کنید تا دریابید کدام یک مقدار بیشتری داشته است. زمانی که متوجه پربازدیدترین پست خود شدید، به تمامی موارد پست خود دقت کنید تا تفاوت ها را با دیگر پست هایتان تشخیص دهید. سپس با همان روش پست های دیگری منتشر کنید.

آنالیز اینستاگرام از روی interaction

این بخش به ما نشان می دهد که آمار تعامل کاربران چه قدر است. در واقع مهمترین نکته در آنالیز اینستاگرم شناخته می شود. همان طور که به احتمال زیاد می دانید برای دیدن مقدار interaction باید به قسمت insight اینستاگرام مراجعه کنید. در این قسمت profile visit نشان می دهد چه تعداد افرادی از هفته گذشته از پیجتان بازدید کرده اند.
Website clicks نشان می دهد تعداد دفعاتی که بر روی لینک در بیو قرار گرفته چه میزانی است. البته اگر در بیو اکانت خود لینکی قرار داده باشید.
Email تعداد دفعاتی که بر روی ایمیل شما کلیک کرده است را نشان می دهد و call تعداد دفعاتی است که بر روی شماره تماس کلیک کرده اند را نشان می دهد.
با توجه به میزان و ارقام این موارد می توانید متوجه شوید که کدام یک بیشتر مورد استفاده کاربران قرار گرفته است. شاید در ابتدا فکر کنید که این مقادیر چندان اهمیتی ندارد اما زمانی متوجه ارزش میزان و مقدار آنالیز اینستاگرام خواهید شد که به آنها توجه کنید و مدام آنها را مورد بررسی قرار دهید.

آنالیز پیج اینستاگرام از روی Audience

بخش بازدید کننده مربوط به دنبال کنندگان پیج است. به هر حال نباید فراموش کنیم که هدف ما تعامل با کاربران و رفع نیاز آنها است. باید به این بخش توجه کنید تا بتوانید تعامل خود با دنبال کنندگان را افزایش بدهید. البته این قسمت شامل بخش های مختلف است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

آنالیز پیج اینستاگرام از روی Audience
Gender نشان می دهد که چند درضد از مخاطبان زن و چند در صد مرد هستند.
Age reng نشان دهنده محدوده سنی آنها است.
Top location نشان دهنده موقعیت کاربران شما است.
Followers نسان دهنده ساعت هایی از روز که فعالیت بیشتری دارند، است.
اگر طبق میزان این مقادیر نسبت به خلق محتوای خود اقدام کنید، قطعا بازخورد بیشتری می گیرید. به طور مثال محتوایی که موردعلاقه زنان است با محتوای مورد علاقه مردها متفاوت است یا محتوای مربوط به هر سن جذابیت های خاص خود را دارد. بنابراین با توجه کردن به این آماری که اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد، کار را برای شما آسان تر خواهد کرد

آنالیز پیج اینستاگرام از روی impressions

در قسمت های بالا اشاره کردیم که ایمپرشن با ریچ گاهی به اشتباه گرفته می شود، در صورتی که این دو کاملا متفاوت هستند. مقدار عددی که ایمپرشن نشان می دهد گاهی بیشتر از مقدار ریچ است. زیرا در این قسمت بازدیدهای تکراری محاسبه می شود اما در قسمت ریچ تنها یک بار بازدید محاسبه می شد.
اگر متوجه شدید که مقدار ایمپرشن یک پست بسیار زیاد بوده است، به این معناست که افراد چند باز از آن پست استفاده کرده اند یا آن را تماشا کرده اند. این مورد می تواند یک نکته باشد در این زمینه که کاربران شما محتوا را پسندیده اند به همین خاطر بارها آن را تماشا کرده اند.

ابزارها و نرم افزارهای مختلفی برای آنالیز اینستاگرام وجود دارد اما ابزار خود اینستاگرام بهترین راه برای آنالیز است. بنابراین لازم نیست از نرم افزارهای دیگر استفاده کنید. در صورتی که به طور کامل با قسمت های مختلف این ابزار آشنا باشید. اگر تمامی موارد گفته شده در این مقاله را متوجه شده باشید کافی است تا بتوانید آنالیز اکانت خود را مورد بررسی قرار دهید. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مورد استفاده قرار گیرد و شما را برای رسیدن به هدف یاری کند.

ارسال دیدگاه

مطالب مشابه
شرکت خدمات اینستاگرام
شرکت خدمات اینستاگرام

28 فروردین 1400
نویسنده: ادمین پناه ادزادمین پناه ادز
هشتگ‌های پربازدید فارسی

27 فروردین 1400
نویسنده: ادمین پناه ادزادمین پناه ادز
چرا نباید فالوور فیک بخریم
چرا نباید فالوور فیک بخریم؟

26 فروردین 1400
نویسنده: ادمین پناه ادزادمین پناه ادز