ابزار creator studio چیست؟

ادمین پناه ادز
21 فروردین 1400

ابزار creator studio چیست؟

Creator studio ابزاری است که اینستاگرام و فیسبوک رونمایی کرده اند. این ابزار امکانات کاربردی را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد، البته امکانات این ابزار مربوط به اکانت های تجاری می شود. اگر به یاد داشته باشید مدتی اینستاگرام به دنبال توقف ربات های اینستاگرامی که در خصوص ارائه ابزارهای مختلف بودند، اقداماتی انجام می داد.

ابزار creator studio چیست

علاوه بر این اینستاگرام هشدار می داد که به زودی APIهای خود را تغییر خواهد داد تا کار ربات های اینستاگرامی را متوقف کند. تمام این اقدامات به این دلیل بود که قصد داشت از ابزار خود رونمایی کند و به همین دلیل از رقیب های جانبی هیچ استقبالی نمی کرد و حتی مانع فعالیت آنها می شد.
حال ابزاری با نام Creator studio for Instagram ارائه داده است که امکانات مختلفی دارد. در ادامه به معرفی امکانات کریتور استودیو اینستاگرام خواهیم پرداخت.

معرفی ابزار creator studio

همان طور که گفته شد کریتور استودیو اینستاگرام کاربردهای مختلفی دارد که شامل به اشتراک گذاری محتوا، مدیریت، زمانبندی، تحلیل محتوا هم در صفحات فیسبوک و هم در اینستاگرام را دارد. چنین قابلیتی برای مدیریت اکانت های این دو شبکه اجتماعی بسیار مفید است. به خصوص اگر دارای کسب و کار هستید، با این کار راحت تر کارهای خود را جلو می برید. برخی معتقدند بهترین قابلیت ابزار creator studio به اشتراک گذاری محتوا طبق زمانبدی است.

معرفی ابزار creator studio

نحوه وارد شدن به creator studio

روش های مختلفی به منظور وارد شدن و دسترسی پیدا کردن به این کریتور استودیو وجود دارد. اما ساده ترین راه این است که ابتدا در اکانت فیسبوک خود لاگین شوید. سپس در قسمت url آدرس facebook.com/creator studio را جستجو کنید. با این راهکار به سادگی وارد پنل مدیریت creator studio خواهید شد.

انتشار محتوا با استفاده از creator studio در اینستاگرام چگونه است؟

اگر می خواهید قابلیت استفاده از کریتور استودیو برای اینستاگرام فعال شود، لازم است حساب کاربری اینستاگرام و فیسبوک را لینک کنید. در گذشته مشکلی که برای برخی کاربران وجو داشت، آن بود که اشتراک گذاری محتوا تنها از طریق گوشی امکان پذیر بود. اما امروزه این مشکل با استفاده از کریتور استودیو حل شده است و می توانند به راحتی محتوای خود را به اشتراک بگذارند.
ویژگی خوبی که به اینستاگرام اضافه شده آن است که می توانند با استفاده از creator studio محتوای خود را زمانبدی کنند تا در تاریخ مشخص شده محتوا به اشتراک گذاشته شود. حال با استفاده از کریتور استودیو می توان با استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر فعال بود و محتواهای مختلف آپلود کرد. در ضمن این ابزار تمام قابلیت های مربوط به اینستاگرام از جمله موقعیت مکانی، تگ کردن افراد، مدیریت نظرات کاربران، تگ کردن شریک تجاری و … را نیز در بر دارد.

 انتشار محتوا با استفاده از creator studio

مزایا و معایب ابزار creator studio چیست؟

creator studio هم مانند برخی دیگر از ابزارهای پر استفاده در کنار داشتن مزایا، معایبی نیز دارد. البته طبق نظر کاربران مزایای آن بیشتر بوده است اما مواردی هم چون مشکلات جزئی در تحلیل داده ها و اختلال در عملکرد فیسبوک جز انتقاد کاربران بوده است.
از مزیت های کریتور استودیو می توانیم به قابلیت زمانبندی برای انتشار محتوا اشاره کنیم. کریتور استودیو قابلیتی به نام کتابخانه محتوا دارد که تمام محتواهای به اشتراک گذاشته شده یا برنامه ریزی شده را به طور یکجا خواهید دید. جالب است بدانید که هر کدام از آنها دارای جزئیات پست همانند تاریخ، وضعیت پست و … است.
ویژگی های مثبت این نرم افزار باعث شده است که فعالیت در شبکه های اجتماعی را برای صاحبان کسب و کار راحت کند. زیرا لازم است نگران محتواهای آینده خود باشند یا از ابزارهایی استفاده کنند که اطمینانی درباره آنها ندارند.

نکات مهم استفاده از کریتور استودیو اینستاگرام

  • استفاده از این کریتور استودیو فیسبوک نیاز به تغییر آی پی دارد.
  • creator studio کاملا رایگان در اختیار مخاطبان فیسبوک و اینستاگرام قرار گرفته است.
  • در مقابل زمانبدی و قابلیت های دیگری که دریافت می کنید، هیچ هزینه ای دریافت نمی شود.
  • امکان تعریف پست های اسلایدی و igtv نیز وجود دارد. (البته امکان قرار دادن استوری با استفاده از این ابزار وجود ندارد، اضافه کردن یا نکردن آن کاملا وابسته با شرکت مادر یعنی فیسبوک است)
  • قابلیت استفاده از شکلک ها در گذشته وجود داشته است اما با بررسی هایی که انجام شده متوجه شده ایم که آن ها را حذف کرده اند. برای استفاده از شکلک ها می توان به سایت ایموجی مراجعه کرده و شکلک مورد نظر خود را کپی کنید.

با بررسی و تحقیقات انجام شده اطلاعات گفته شده در بالا را دریافت کردیم. اگر دارای پیج بیزینسی هستید توصیه می شود از این creator studio استفاده کنید زیرا از اتلاف زمان جلوگیری می کند. هم چنین دارای قابلیت های مختلف برای بهبود انتشار محتوا است. امیدواریم که اطلاعات منتقل شده مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید در قسمت نظرات با در ارتباط باشید.

ارسال دیدگاه

مطالب مشابه
شرکت خدمات اینستاگرام
شرکت خدمات اینستاگرام

28 فروردین 1400
نویسنده: ادمین پناه ادزادمین پناه ادز
هشتگ‌های پربازدید فارسی

27 فروردین 1400
نویسنده: ادمین پناه ادزادمین پناه ادز
چرا نباید فالوور فیک بخریم
چرا نباید فالوور فیک بخریم؟

26 فروردین 1400
نویسنده: ادمین پناه ادزادمین پناه ادز